Tegenwind

Dag 34 Béziers – Durban Corbières

Het was weer een lange dag fietsen. Voor mij dan. Echte fietsjoekels doen na 6 uur een plas en gaan nog zo’n stuk. Zetten dan hun tentje op en koken wat pasta. Mijmeren over de schoonheid van het fietsbestaan.

Ook vandaag wilde ik voor tweeën aankomen, en dat lukte, ondanks dat ik bijna de hele dag tegenwind had. Ik heb me aan het Franse ritme aangepast en kwam op tijd om nog een lunch te bestellen. Brochette d’agneau vandaag, met couscous en een ratatouille. Lekker groot biertje erbij. Ik mijmerde over de schoonheid van het fietsbestaan.

Ik heb een chambre d’hotes vandaag. Een soort B&B avant la lettre. Ik had een kamer besteld maar kreeg de suite. Ik praatte wat met de gastheer, een wat oudere man met een fikse bos grijs haar. Hij stopte enkele biertjes in de koelkast. Ik deed een dut en een douche en ging aan deze blog. 

De man van Sous l’Arbricotier, de B&B, vroeg of ik aan het werk was.
“Nee, ik ben bezig met mijn blog.”
“Ah, oui.”
“Ja, gemiddeld twee mensen lezen het, waaronder ikzelf. Maar het is een manier om de dag nog een keer te beleven, maar dan in mijn hoofd. En dan blijkt alles heel anders.”

De dag begon trouwens wat grijs. Later regende het een beetje, maar uiteindelijk klaarde het goed op. 

Bij Béziers zijn er twee kunstwerken in relatie met het Canal du Midi. Het eerste is dat het kanaal in een aquaduct over de rivier de Orb geleid wordt. Vlak daarna zijn er zeven sluizen bij Fonserannes om het kanaal 21,5 meter te laten stijgen. Er zijn ook nog een achtste en een negende sluis, om van het aquaduct gebruik te kunnen maken. Dit is allemaal oud spul, vanaf de 17e eeuw. Eerst waren het zeilbootjes die gebruik maakten van het kanaal, maar al gauw werden de boten voortgetrokken door paarden. 

De route van vandaag:


Activity: Cycle
Started: 6 Jul 2021 at 08:22:01
Ride Time: 5:29:17
Stopped Time: 0:00
Distance: 73,98 km
Average Speed: 13,48 km/h
Fastest Speed: 34,81 km/h
Ascent: 258 metres
Descent: 250 metres


Aquaduct, vooraan het kanaal, daarachter en daaronder de rivier


Sluizen van Fonserannes


Het kanaal gaat ook nog door een tunnel, ik krijg er een Disneyland gevoel bij


Wijngaarden in de Corbieres


Mijn suite bij Sous l’Arbricotier

En mijn video-blog:

Natuurlijk kan je me live volgen op http://www.locatoweb.com/user/a3washere. Kies gewoon de route van de dag en je ziet waar ik ben.

Kilometers

Routekm'stotaal
Amsterdam - IJsselstein68,2368,23
IJsselstein - Drunen63,27131,50
Drunen - Eindhoven54,55186,05
Eindhoven - Valkenswaard18,18204,33
Valkenswaard-Diest67,76271,99
Diest - Namen82,41354,40
Namen - Givet54,82409,22
Givet - Charleville-M83,78493,00
Charleville-M - Stenay83,29576,29
Stenay - Verdun61,56637,85
Verdun - Commercy63,30701,15
Commercy - Neufchateau68,85770,00
Neufchateau - Langres77,85847,85
Langres - Lamarche-sur-Saône92,13939,98
Lamarche-sur-Saône - Beaune63,391003,37
Beaune - Cluny81,691085,06
Cluny - Charlieu67,321152,38
Charlieu - St.Just-en-Chevette61,321213,70
St.Just-en-Chevanet - Le Brugeron40,661254,36
Le Brugeron - Arlanc44,431298,79
Arlanc - Le Puy55,631354,42
Le Puy - Langogne69,081423,50
Langogne - Les Vans65,401488,90
Les Vans - St. Hippolyte91,891580,79
Saint-Hippolyte - Clermont l'Herault64,441645,23
Clermont l'Herault - Vias45,001690,23
Vias - Beziers23,051713,28
Beziers - Durban-Corbieres73,981787,26

Morgen naar: La grande finale, naar Perpignan.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *