Bezeten

Dag 29 Les Vals – Saint-Hippolyte-du-Fort

Omdat ik gisteren besloten had om in Les Vans af te stappen, was de uitdaging voor vandaag een stuk groter. Negentig kilometer naar St. Hippolyte en liefst voor tweeën aankomen, zodat ik nog van de lunch kan genieten.
Ik heb als een bezetene gefietst. Zo voelde het. Ik voelde me sterk en ging als een trein.
Maar ik heb de lunch niet gehaald. Rond tweeën reed ik het plaatsje binnen en er was geen restaurant te bekennen. Wel twee bars en ze waren allebei open. Nou is eentje genoeg en ik had dus wel mijn aankomstbiertje.

Restaurants, dat is een apart verhaal in St. Hippolyte. Er zouden er een flink aantal moeten zijn, maar uiteindelijk bleek er maar een open. Wel een leuk terras, dus ik ging zitten.
De ober, een van de vele jonge stoere mannen in de bediening die er rondliepen, bracht me mijn biertje en vertelde dat ze alleen cash accepteerden.
“Ik heb niet zoveel cash.”
“In het centrum kan je pinnen,” zei de man.
Mopperend liep ik weg. Wie was hier nou de klant?
Het dorp rondgelopen, niks open, en zonder lunch was uit te houden, maar zonder diner.
Nog meer mopperend pinde ik wat cash.
Terug in het restaurant stond dezelfde ober me alweer op te wachten, een gemeen lachje rond zijn mond.
“Wil je nog steeds die pichet wijn en die brochette?”
Ik knikte als die boer die kiespijn had.

Tijdens het eten bedacht ik me hoe raar het was dat alle restaurants dicht waren, behalve deze. Dat ze alleen cash accepteerden en dat er alleen stoere jonge mannen werkten. Mijn thriller-geest ging ermee vandoor. Zou hier geld witgewassen worden? Drugs misschien?

De volgende ochtend zat ik bij mijn B&B aan het ontbijt. Mijn eerste gebakken eitje. Ik vertelde mijn gastvrouw mijn theorie over het witwassen.
“Nee,” zei ze, “Zo zit het niet.”
“Alle hotels en restaurants krijgen een vergoeding van de overheid en dan wordt er gekeken hoeveel minder omzet je maakt dit jaar ten opzichte van 2019. Soms is het beter gewoon dicht te blijven. En zo niet, cash geld komt niet in de boeken.”

De route van vandaag:


Activity: Cycle
Started: 1 Jul 2021 at 07:58:01
Ride Time: 6:03:26
Stopped Time: 0:00
Distance: 91,89 km
Average Speed: 15,17 km/h
Fastest Speed: 49,84 km/h
Ascent: 558 metres
Descent: 570 metres


Uitzicht over Les Vans

En mijn video-blog:

Natuurlijk kan je me live volgen op http://www.locatoweb.com/user/a3washere. Kies gewoon de route van de dag en je ziet waar ik ben.

Kilometers

Routekm'stotaal
Amsterdam - IJsselstein68,2368,23
IJsselstein - Drunen63,27131,50
Drunen - Eindhoven54,55186,05
Eindhoven - Valkenswaard18,18204,33
Valkenswaard-Diest67,76271,99
Diest - Namen82,41354,40
Namen - Givet54,82409,22
Givet - Charleville-M83,78493,00
Charleville-M - Stenay83,29576,29
Stenay - Verdun61,56637,85
Verdun - Commercy63,30701,15
Commercy - Neufchateau68,85770,00
Neufchateau - Langres77,85847,85
Langres - Lamarche-sur-Saône92,13939,98
Lamarche-sur-Saône - Beaune63,391003,37
Beaune - Cluny81,691085,06
Cluny - Charlieu67,321152,38
Charlieu - St.Just-en-Chevette61,321213,70
St.Just-en-Chevanet - Le Brugeron40,661254,36
Le Brugeron - Arlanc44,431298,79
Arlanc - Le Puy55,631354,42
Le Puy - Langogne69,081423,50
Langogne - Les Vans65,401488,90
Les Vans - St. Hippolyte91,891580,79

Morgen: naar Clermont-l’Herault

 

 

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *