Zin in pasta

Dag 28 Langogne – Les Vals

De Franse keuken heet heel goed te zijn, maar in de kleine (en wat grotere) plaatsjes waar ik langs kom zitten niet de grote chefs.
En dan kom je erachter dat eten in een restaurant in Frankrijk heel traditioneel is. Centraal staat het menu, daar hebben we het geloof ik al eens over gehad.
De keuze in hoofdgerechten is vaak beperkt tot vier: Iets vlezerigs, iets visserigs, iets vogeligs en iets kruiperigs (te water). Soms word je verrast en zit er iets anders bij. 
In de grotere plaatsen, zoals Le Puy, zijn er meerdere restaurants en is de keuze net iets wat meer. Vaak ook een burger. In Beaune bezocht ik een wat dubieus restaurant, er zaten alleen twee aangeschoten blonde Nederlandse mannen, een stel. De burger die ik daar at, was volgehangen met een locale kaas. Voortreffelijk. De wijn was ook goed en die twee mannen, op een afstand, vermakelijk.

Toen ik vandaag aankwam in Les Vans, een beetje een toeristenplaatsje, was de receptie van het hotel dicht. Ik lunchen. In het centrum loop ik tegen Don Camillo aan. Een Italiaan. Pizza en pasta. Alle tafeltjes bezet. Maar er was ook een bank en daar mocht op gedronken worden. Op de tap hadden ze (alleen) Leffe. Na een half uur, de Leffe was al gereïncarneerd, kwam er voor mij een tafeltje vrij. 
Op de kaart stond een tagliatelle, met spek en kaas. Bij het serveren bleek de pasta uit de oven te komen. Helemaal goed natuurlijk. Toen wist ik hoe zin in pasta ik had.

De rit was ‘s ochtends in de kou begonnen. Ik bedacht dat ik voor mijn volgende fietsreis een thermometer op mijn stuur wil, naast mijn tas, mijn snelheidsmeter, mijn iPhone en mijn GoPro. Zo koud was het. En dat bleef het een hele tijd.
Ik dacht dat de eerste 25 kilometer vlak waren. Nee dus, ik moest nog bijna 200 meter klimmen. Daarna reed ik het dal van de Borne in. Een prachtige weg, een prachtig dal en een mooie afdaling. Maar het is geen weg om naar beneden tempo te maken. Veel korte bochten. En veel te genieten. Dus liep ik plots ver achter op schema. Wel werd het warmer, lekker warmer. 

Ik had met mezelf afgesproken dat ik om 12:00 in overleg met mezelf zou gaan of ik de doelen zou moeten bijstellen. Unaniem besloten we dat we in Les Vans aan het bier zouden gaan. Waarvan akte.

De route van vandaag:


Activity: Cycle
Started: 30 Jun 2021 at 08:31:20
Ride Time: 4:24:15
Stopped Time: 0:00
Distance: 65,40 km
Average Speed: 14,85 km/h
Fastest Speed: 35,39 km/h
Ascent: 217 metres
Descent: 975 metres


La Borne


La Borne


La Borne

En mijn video-blog:

Natuurlijk kan je me live volgen op http://www.locatoweb.com/user/a3washere. Kies gewoon de route van de dag en je ziet waar ik ben.

Kilometers

Routekm'stotaal
Amsterdam - IJsselstein68,2368,23
IJsselstein - Drunen63,27131,50
Drunen - Eindhoven54,55186,05
Eindhoven - Valkenswaard18,18204,33
Valkenswaard-Diest67,76271,99
Diest - Namen82,41354,40
Namen - Givet54,82409,22
Givet - Charleville-M83,78493,00
Charleville-M - Stenay83,29576,29
Stenay - Verdun61,56637,85
Verdun - Commercy63,30701,15
Commercy - Neufchateau68,85770,00
Neufchateau - Langres77,85847,85
Langres - Lamarche-sur-Saône92,13939,98
Lamarche-sur-Saône - Beaune63,391003,37
Beaune - Cluny81,691085,06
Cluny - Charlieu67,321152,38
Charlieu - St.Just-en-Chevette61,321213,70
St.Just-en-Chevanet - Le Brugeron40,661254,36
Le Brugeron - Arlanc44,431298,79
Arlanc - Le Puy55,631354,42
Le Puy - Langogne69,081423,50
Langogne - Les Vans65,401488,90

Morgen: naar St.Hippolyte. Ik moet de 25 km goedmaken die ik vandaag te kort kwam. Dat wordt wat.

 

 

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *