Hoogste punt

Dag 27 Le Puy-en-Velay – Langogne

Een gedenkwaardige dag, want een aantal doelen zijn bereikt en daarnaast was er weer veel moois en aparts te zien.
Iedereen die wel eens mijn videoblog bekijkt weet dat in bergachtige streken het hoogste punt van de dag een speciaal moment voor me is. Maar hee, vandaag bereikten we het hoogste punt van de reis. Dat is wel een feestje waard. Maar was het hoogste punt van de dag ook het hoogtepunt? Nee. De treintunnels waren voor mij het hoogtepunt. En het biertje (++-size) bij aankomst natuurlijk. 

Ook hebben we vandaag weer meer hoogtemeters (Ascent) gemaakt. Ik verwacht niet dat dat deze trip nog verbeterd gaat worden.
Ten derde kunnen we nu afscheid gaan nemen van het Massif Central. Binnen een paar dagen hopen we aan te komen bij de Middellandse Zee. Met hopelijk ook weer eens zomerweer.

Le Puy zelf was ook een hoogtepunt. Een van de plaatsen waar de Camino de Santiago begint (Voie du Puy). Gelukkig ga ik niet naar Santiago de Compostela. Ik ben tenslotte helemaal van god los.

Vanuit Le Puy volgde ik eerst het fietspad (onverhard) over een oude spoorlijn. Hieronder zie je een foto van een zo’n tunnel maar de filmpjes zijn leuker. Alle 5 tunnels staan er op.
Onderweg kwam ik nog meer tegen, maar ook daarvoor moet je de videoblog zien.

Weer waren er zeer steile klimmetjes, tot ruim boven de 10%. Het deed wel pijn maar eigenlijk deed het me ook niks. Gewoon verstand op nul en de blik vlak voor mijn voorwiel.

In de buurt van Langonge is een meer met campings, een gite (waar ik verblijf) en wat restaurants. Langonge ligt hoog (1000 m) en het was er goed fris.

De route van vandaag:


Activity: Cycle
Started: 29 Jun 2021 at 07:52:15
Ride Time: 7:24:46
Stopped Time: 0:00
Distance: 69,08 km
Average Speed: 9,32 km/h
Fastest Speed: 60,00 km/h
Ascent: 873 metres
Descent: 556 metres


Spoortunnel


Uitzicht


Waterval

En mijn video-blog:

Natuurlijk kan je me live volgen op http://www.locatoweb.com/user/a3washere. Kies gewoon de route van de dag en je ziet waar ik ben.

Kilometers

Routekm'stotaal
Amsterdam - IJsselstein68,2368,23
IJsselstein - Drunen63,27131,50
Drunen - Eindhoven54,55186,05
Eindhoven - Valkenswaard18,18204,33
Valkenswaard-Diest67,76271,99
Diest - Namen82,41354,40
Namen - Givet54,82409,22
Givet - Charleville-M83,78493,00
Charleville-M - Stenay83,29576,29
Stenay - Verdun61,56637,85
Verdun - Commercy63,30701,15
Commercy - Neufchateau68,85770,00
Neufchateau - Langres77,85847,85
Langres - Lamarche-sur-Saône92,13939,98
Lamarche-sur-Saône - Beaune63,391003,37
Beaune - Cluny81,691085,06
Cluny - Charlieu67,321152,38
Charlieu - St.Just-en-Chevette61,321213,70
St.Just-en-Chevanet - Le Brugeron40,661254,36
Le Brugeron - Arlanc44,431298,79
Arlanc - Le Puy55,631354,42
Le Puy - Langogne69,081423,50

Morgen: naar St. Ambroix. Veel kilometers. Maar wel veel omlaag.

 

 

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *