Doormalen

Dag 25 – Arlanc- Le Puy-en-Velay

Hoogtemeters, die hoeveelheid meters die je klimt (in het lijstje hieronder staat het onder het kopje Ascent) zeggen niet zo veel. 
Vandaag reed ik het eerste stuk van de klim, de eerste 13 kilometer, van 600 meter naar 850 meter. Het was langs een riviertje Le Dorette, en dat was prima te doen. Niet in mijn laagste versnellingen. Na 13 kilometer werd het steiler, en in 3,5 kilometer steeg ik 200 meter. Dat is gemiddeld 6 – 7 %. Dus moest ik wel naar mijn laagste versnellingen. En dan zijn daarbinnen altijd weer korte stukjes die dan nog weer steiler zijn. Tot 10% en soms zelfs meer. Dat doet dan pijn, er zijn geen lagere versnellingen meer, de oplossing is hard trappen, meer kracht op de pedalen. 
Al met al reed ik in zo’n twee uur naar de top. En daar was ik best tevreden over. 

Wel een toeristische route vandaag. Met mooie vista’s, een imposant kasteel en, na het laatste klimmetje, een prachtig uitzicht over Le Puy. Dat is dan weer het voordeel van fietsen, als er iets moois te zien is sta je zo stil en kan je je foto’s maken.

Opvallend puntje van de dag. Ik word regelmatig ingehaald door racefietsers. Strakke mannen en vrouwen in lycra op snelle fietsen. Zo nu en dan kom ik tegenliggers tegen die ook met bepakking reizen, toerfietsers dus. In België gingen twee toerfietsers dezelfde kant op, vermoed ik, maar ze lagen in het gras.
Vandaag werd ik ingehaald door een toerfietster. Op het minder steile stuk, bij het riviertje. Later haalde ik haar weer in, maar dat was geen kunst, ze stond langs de kant van de weg te eten en drinken. 
Waarom schrijf ik dit hier. Nou, dit is het niveau van sociale contacten onderweg, als je in je eentje fietst. Bonjour, hi, hallo en doormalen. En dat doormalen doe je niet alleen met je benen.

De route van vandaag:

Activity: Cycle
Started: 27 Jun 2021 at 08:03:19
Ride Time: 4:59:32
Stopped Time: 0:00
Distance: 55,63 km
Average Speed: 11,14 km/h
Fastest Speed: 42,19 km/h
Ascent: 649 metres
Descent: 599 metres


Kasteel


Le Puy overview


Kapel (Chappelle et Rocher Saint-Michel)

En mijn video-blog:

Natuurlijk kan je me live volgen op http://www.locatoweb.com/user/a3washere. Kies gewoon de route van de dag en je ziet waar ik ben.

Kilometers

Routekm'stotaal
Amsterdam - IJsselstein68,2368,23
IJsselstein - Drunen63,27131,50
Drunen - Eindhoven54,55186,05
Eindhoven - Valkenswaard18,18204,33
Valkenswaard-Diest67,76271,99
Diest - Namen82,41354,40
Namen - Givet54,82409,22
Givet - Charleville-M83,78493,00
Charleville-M - Stenay83,29576,29
Stenay - Verdun61,56637,85
Verdun - Commercy63,30701,15
Commercy - Neufchateau68,85770,00
Neufchateau - Langres77,85847,85
Langres - Lamarche-sur-Saône92,13939,98
Lamarche-sur-Saône - Beaune63,391003,37
Beaune - Cluny81,691085,06
Cluny - Charlieu67,321152,38
Charlieu - St.Just-en-Chevette61,321213,70
St.Just-en-Chevanet - Le Brugeron40,661254,36
Le Brugeron - Arlanc44,431298,79
Arlanc - Le Puy55,631354,42

Morgen: rustdag in Le Puy. Daarna naar Langogne.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *