La Vie En Rose

Dag 24 – Le Brugeron – Arlanc

Ik verbleef afgelopen nacht in een hotelletje in een klein plaatsje in het Massif Central. Ik kwam rond enen aan, tijdens lunchtijd. Een vrolijke dame van middelbare leeftijd kwam naar me toe en ik vertelde dat ik had gereserveerd. De kamer was nog niet helemaal klaar, zei ze.
Pas de probleme,” zei ik op mijn beste Frans. “Ik wil toch eerst een biertje.”
Dat leverde meteen een probleem op want de fusée lag nog in de auto.
“Flesjes?” stelde ik voor.
“Ah oui, bouteilles.” 
Ik kreeg een flesje Heineken.

Het hotel, La Vie En Rose, is niet het beste hotel van de reis maar de gastvrijheid was bijzonder goed. Ik heb er lekker geluncht en ‘s avonds een prima salade als diner. Twee keer een warme maaltijd op een dag is net wat te veel van het goede. Het hotelletje wordt gerund door een man, de kok, en een vrouw, die serveert, regiseert en lacht. Ze was in alles la vie en rose.

Ik zat van mijn lunch te eten toen de wielerclub binnenkwam. Tien oudere Franse mannen, dik en dun, kwamen in strakke wielerbroeken en hippe jacks binnen. Ze hadden de lunch gereserveerd. Ondanks de outfit was het een stijf gezelschap. Er werd amper gelachen en zeker niet geouwehoerd. Van de eigenaresse begreep ik dat ze wat met de Tour de France van doen hadden.
‘s Avonds, bij het diner, waren ze weer en mogelijk nog stiller en norser.  Dit keer waren ze in burger en dat was geen verbetering. Hier en daar werd een woord gewisseld maar het maal werd voornamelijk in stilte genuttigd. 
“Dat wordt een leuke Tour,” dacht ik nog bij mezelf terwijl ik de wijn nog eens inschonk.

De route van vandaag:

Activity: Cycle
Started: 26 Jun 2021 at 09:02:15
Ride Time: 3:25:29
Stopped Time: 0:00
Distance: 44,43 km
Average Speed: 12,97 km/h
Fastest Speed: 42,91 km/h
Ascent: 260 metres
Descent: 474 metres


In het dal


Groen

En mijn video-blog:

Natuurlijk kan je me live volgen op http://www.locatoweb.com/user/a3washere. Kies gewoon de route van de dag en je ziet waar ik ben.

Kilometers

Routekm'stotaal
Amsterdam - IJsselstein68,2368,23
IJsselstein - Drunen63,27131,50
Drunen - Eindhoven54,55186,05
Eindhoven - Valkenswaard18,18204,33
Valkenswaard-Diest67,76271,99
Diest - Namen82,41354,40
Namen - Givet54,82409,22
Givet - Charleville-M83,78493,00
Charleville-M - Stenay83,29576,29
Stenay - Verdun61,56637,85
Verdun - Commercy63,30701,15
Commercy - Neufchateau68,85770,00
Neufchateau - Langres77,85847,85
Langres - Lamarche-sur-Saône92,13939,98
Lamarche-sur-Saône - Beaune63,391003,37
Beaune - Cluny81,691085,06
Cluny - Charlieu67,321152,38
Charlieu - St.Just-en-Chevette61,321213,70
St.Just-en-Chevanet - Le Brugeron40,661254,36
Le Brugeron - Arlanc44,431298,79

Morgen: naar Le Puy-en-Velay. De eerste 20 km flink stijgen.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *