Verzopen kat

Dag 22 – Charlieu – St.Just-en-Chevelet

Soms komen weersvoorspelingen uit, met name als ze slecht zijn. Het regende dus vanochtend in Charlieu.

Gisterenavond had ik er al over getwijfeld. Ga ik de berg over naar St. Just of ga ik maar een kort stukje, naar Roanne.
Blijven was geen optie. Het hotel in Charlieu was te duur, te stijf, te veel poeha en te weinig voor de fietser.
Toen de fiets klaar voor vertrek was dubde ik nog. “Maar kijken waar het schip strandt,” dacht ik en vertrok, op de route naar de berg.

Het eerste stuk regende het.
Mijn iPhone, die ik gebruik voor de navigatie, is waterdicht, maar een paar druppels op het scherm en de kaart verspringt, je krijgt een vergrootglas te zien en het touchscreen wordt onhandelbaar.
De iPhone was dus onbruikbaar voor normaal gebruik en toen ik het mobiel, voor alle zekerheid, wat vroeger wilde opladen, was de connectorpoort ook nog onbruikbaar. De iPhone had er water in gedetecteerd.
De enige manier om het ding verder te gebruiken was voorzichtig met de batterij te zijn, door het scherm van tijd tot tijd aan en voornamelijk uit te zetten.

Na een uurtje werd het droog. Ik fietste nog op het vlakke stuk. Mijn humeur verbeterde en ik ging de berg op. (Je kan hieronder het profiel van de rit zien).
Natuurlijk miste ik een afslag, ik had 2 km voor niks de verkeerde weg opgeklommen.
Door de inspanning kon het regenjack uit en kon de rest van wat ik aan had een beetje drogen.
Toen ik eenmaal op 600 meter hoogte was begon het weer te regenen. Het eerste stuk druppelend
en op de top weer harder.

Toen eenmaal de top voorbij was klaarde het op, het weer en mijn humeur. St. Just was niet ver meer.
Vlak over half twee kwam ik bij mijn hotel aan, hotel De La Poste in St. Just. Ik zag mezelf in het raam, een volkomen verzopen kat. Alles nat.

Het restaurant, ik kon het vanaf de incheckbalie zien, zat vol. Alle tafeltjes met netjes aangeklede ouderen. Het leek wel feest. Was het misschien ook wel. Einde corona.

Overal stond wijn op tafel. Ik weet wel dat de lunch in Frankrijk heilig en goedkoop is, maar dit had ik nog niet gezien.
De dame van de receptie wilde me al de sleutel van de kamer geven. “Als eerste wil ik een bier en ook wat eten.” Er werd een tafeltje voor me vrij gemaakt. Ik zag er uit als een natte vaatdoek maar niemand keek op of om.
Ik kreeg het menu van de dag. Gelukkig was het varkensvlees en erg lekker. En een groot glas bier, dat in mijn mond verdampte.

Met een groot half oog bekeek ik de bejaardensoos. Flessen wijn gingen er doorheen. Daarna kwamen ze langs met een houten karretje vol met kaas. Iedereen drie flinke stukken. Ik ook.
Vervolgens kwam er een nog grotere kar, met taarten, tiramasu’s en toetjes. En weer zocht iedereen er drie flinke stukken van uit.
Ik niet. Ik zat al vol. Zelfs na een berg van duizend meter had ik niet zo’n honger als de ouderen van St. Just.

De route van vandaag:

Activity: Cycle
Started: 24 Jun 2021 at 08:09:43
Ride Time: 5:46:22
Stopped Time: 0:00
Distance: 61,32 km
Average Speed: 10,62 km/h
Fastest Speed: 39,98 km/h
Ascent: 715 metres
Descent: 367 metres


Een stuwmeer onderweg


Daar kwam ik vandaan vandaag

En mijn video-blog:

Natuurlijk kan je me live volgen op http://www.locatoweb.com/user/a3washere. Kies gewoon de route van de dag en je ziet waar ik ben.

Kilometers

Routekm'stotaal
Amsterdam - IJsselstein68,2368,23
IJsselstein - Drunen63,27131,50
Drunen - Eindhoven54,55186,05
Eindhoven - Valkenswaard18,18204,33
Valkenswaard-Diest67,76271,99
Diest - Namen82,41354,40
Namen - Givet54,82409,22
Givet - Charleville-M83,78493,00
Charleville-M - Stenay83,29576,29
Stenay - Verdun61,56637,85
Verdun - Commercy63,30701,15
Commercy - Neufchateau68,85770,00
Neufchateau - Langres77,85847,85
Langres - Lamarche-sur-Saône92,13939,98
Lamarche-sur-Saône - Beaune63,391003,37
Beaune - Cluny81,691085,06
Cluny - Charlieu67,321152,38
Charlieu - St.Just-en-Chevette61,321213,70

Morgen: naar Le Brugeron

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *