Paniek

Dag 20 – Cluny – Charlieu

Vroeg weg vandaag. Er dreigde onweer en volgens de voorspellingen zou dat al om 12:00 uur kunnen beginnen. Ik kwam dus ook precies om 12:00 aan. Geen onweer, maar dat was niet erg. Lekker geluncht in het stadje.

Na het bordje van de eerste pas (zie de foto) kwam een jongeman mij voorbij. Hij had (wel) een helm op en reed op een jongensfiets maar wel met veel versnellingen.
“Bonjour,” riep hij.
“Bonjour,” antwoordde ik.

Hij ging snel verder en omdat er van die mooie bomen stonden leek het mij de juiste plek om een slok, een hap en een plas te doen.

Weer op de fiets naderde ik de top toen de jongeman wild kwam terugfietsen.
“Le virage est tombé, ” riep hij. “Le virage est tombé.” 
Dat was wat ik verstond. Maar ja, Frans is soms Frans voor mij.
Ik riep nog terug, “Le virage est tombé?”
Maar hij was al weg.
Virage was toch zoiets als haarspeldbocht. En tombé zoiets als gevallen. Zou de weg stuk zijn? 

Ik fietste door en er was niets aan de hand. Was virage wel haarspeldbocht? Misschien betekende het wel hemel. Mijn hemel. De hemel is gevallen. Dat krijg je als je iedereen maar toelaat. Dan wordt-ie te zwaar. Maar ik keek naar boven en zag dat de hemel nog gewoon op zijn oude plek zat.

Misschien heb ik dan wel wat laten vallen. Maar waarom was die jongeman dan zo in paniek?
Het raadsel achtervolgde mij en misschien kwam het daardoor dat ik al vroeg aan het bier zat.

De route van vandaag:

Activity: Cycle
Started: 23 Jun 2021 at 07:00:08
Ride Time: 5:00:12
Stopped Time: 0:00
Distance: 67,32 km
Average Speed: 13,45 km/h
Fastest Speed: 40,15 km/h
Ascent: 507 metres
Descent: 480 metres


De weg omhoog, je denkt omlaag, maar nee, daar kwam ik vandaan


Het hoogste punt van de dag had geen bordje, daarom deze maar

En mijn video-blog:

Natuurlijk kan je me live volgen op http://www.locatoweb.com/user/a3washere. Kies gewoon de route van de dag en je ziet waar ik ben.

Kilometers

Routekm'stotaal
Amsterdam - IJsselstein68,2368,23
IJsselstein - Drunen63,27131,50
Drunen - Eindhoven54,55186,05
Eindhoven - Valkenswaard18,18204,33
Valkenswaard-Diest67,76271,99
Diest - Namen82,41354,40
Namen - Givet54,82409,22
Givet - Charleville-M83,78493,00
Charleville-M - Stenay83,29576,29
Stenay - Verdun61,56637,85
Verdun - Commercy63,30701,15
Commercy - Neufchateau68,85770,00
Neufchateau - Langres77,85847,85
Langres - Lamarche-sur-Saône92,13939,98
Lamarche-sur-Saône - Beaune63,391003,37
Beaune - Cluny81,691085,06
Cluny - Charlieu67,321152,38

Morgen: naar St. Just-en-Chevelet

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *